Главная страница » Военная техника » Ракета Нептун, що потопила "Москву", здивувала Америку

Опрос

для тех кто в ёбаной семейной жизни. Как часто секс с женой / мужем

 
 
 

Видання у публікації під назвою "Neptune’ missile strike shows strength of Ukraine’s homegrown weapons" розповідає про те, що КБ "Луч" представив майбутню протикорабельну ракету вперше у 2015 році.

Тоді, пише The Washington Post , "Нептун" привернув мало уваги. Але ситуація різко змінилася, коли в Міноборони США заявили, що українські війська використали цю ракету, щоб завдати удару та потопити флагман Чорноморського флоту РФ, крейсер "Москва".

Ракетний крейсер "Москва", ілюстративне фото з відкритих джерел

"Удар у середу ознаменував потужний імпульс для України - не лише для її воєнних зусиль, але й для власної оборонної промисловості, попри те, що зараз у значній мірі вона змушена покладатися на зброю, передану західними партнерами", - пише WP.

Газета цитує Марка Кансіана з Центру стратегічних і міжнародних досліджень, який каже: "Для українців, якщо вони змогли потопити чи пошкодити цей корабель своїми ракетами "Нептун", - це, перш за все, предмет гордості. Це також корисний військовий ресурс, оскільки вони зможуть стримувати російський флот".

У свою чергу, на тлі публікації у американському виданні, додамо вже від Defense Express окремі важливі хронологічні та фактичні подробиці про "Нептун" та його ракету.

Насправді нову протикорабельну ракету на КБ "Луч" почали розробляти ще у 2010 році. Це була ініціатива Генерального конструктора - Генерального директора ДККБ "Луч" Олега Коростельова. Тоді такі проекти вважалися недоречними. Особливо за відсутністю коштів на оборонні потреби, які не вважалися пріоритетними.

Президенти мінялися, проте КБ "Луч" все одно вишукувало можливості продовжувати роботу над крилатою ракетою. У 2013 році пройшли перші так звані "броскові" випробування макету ракети на полігоні під Черніговом. У 2015 році про нову зброю було сказано вголос, хоча вигляд ракети був втаємничений. Саме з цього часу робота над проектом пришвидшилась, хоча без проблем та пауз знову не обійшлось.

Проте поєднання потенціалу та інтегруючої ролі ДержККБ "Луч" з можливостями інших провідних оборонно-промислових підприємств країни якраз і були основою для вирішення складної задачі при обмежених фінансових та часових ресурсах.


Головка самонаведення ракети Р-360, крилата ракета Р-360, робоче місце оператора УСПУ-360 та антена супутникового зв'язку рухомого командного пункту РКП-360 берегового комплексу РК-360МЦ "Нептун"

Пізніше Герой України Генеральний конструктор - Генеральний директор ДККБ "Луч" Олег Коростельов в інтерв’ю Defense Express повідомив, що розробка всього комплексу РК-360МЦ "Нептун" включно з крилатою ракетою та всіма машинами обійшлась Україні лише у 40 млн доларів. Саме такі кошти були потрібні ДККБ "Луч" до доведення комплексу берегової оборони до державних випробувань, які успішно завершились прийняттям на озброєння у серпні 2020 року.

Всередині командного пункту РКП-360

Фінальний етап державних випробувань Береговий ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" відбувся 17 червня 2020 року на Державному випробувальному полігоні ЗСУ "Алібей" на Одещині - з успішним ураженням надводної цілі двома новими крилатими ракетами Р-360.


Випробувальні пуски з РК-360МЦ "Нептун"

Протикорабельний комплекс наземного базування "Нептун" (РК-360МЦ) з протикорабельною крилатою ракетою Р-360 призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, а також десантних, танкодесантних кораблів і транспортів, які діють як самостійно, так і в складі груп.

РК-360МЦ "Нептун" під час репетиції параду на честь Дня Незалежності України, 2021 рік

Комплекс "Нептун" (РК-360МЦ) може виконувати бойове завдання зі знищення надводних цілей у простих і складних метеорологічних умовах, в будь-який час доби і року, при активному вогневому і радіоелектронному протидії супротивника.

Пускова установка УСПУ-360 комплексу "Нептун"

Комплекс "Нептун" має дальність стрільби від 7 до 300 км. Час розгортання комплексу на новій позиції - до 15 хвилин. Відстань стартової позиції від берегової смуги - не більше 25 км.

Ракета Р-360 у варіанті для випробувань

Крилата ракета Р-360 "Нептун" має масу 870 кг, при вазі бойової частини у 150 кг, а швидкість її руху становить близько у 900 км/год. Вона здатна уразити ціль на відстані до 280 км, а потужності її бойової частини достатньо щоб потопити корабель водотоннажністю до 5000 тонн.

Частина бойових машин зі складу комплексу " Нептун"

Що власне, і підтвердили бойові пуски по флагману російського Чорноморського флоту крейсеру "Москва".

0
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
#1
 
Shunya
29-04-2022 19:24
 
10 413
 
Старожилы S.F.W.
0

yeah

__________________________________________

#2
30-04-2022 12:40
 
1
 
2 760
 
Старожилы S.F.W.
0

а она неплохо разнесла цель..если попали две ракеты-шансов не было у москвы..а еще и бк ебнул-то там наверно пздц

__________________________________________

#3
 
yuretsc
30-04-2022 17:31
 
389
 
Старожилы S.F.W.
0
Заебись
__________________________________________

#4
 
key79
01-05-2022 21:49
 
621
 
Старожилы S.F.W.
0
Красавчики. Такую цель подбить...

#5
02-05-2022 14:17
 
9 414
 
Бритые каки
0

ohuenna Интересно, а по Кремлю такой запустить можно?


#6
 
val43
02-05-2022 15:20
 
4 789
 
7 363
 
Журналюги
0
Цитата: Grinddozer

ohuenna Интересно, а по Кремлю такой запустить можно?

Нє. Нажаль, не долетить. Та й ПКР це. Хоча хєр його зна...

__________________________________________
Як романтично пахне ковбаса
І помідори в банцi зашарiлись.
А в пляшечцi, так тихо як роса,
Горiлочка домашня причаїлась.

I сало нiжно зваблює тiльцем,
I хлiб наставив загорiлу спину…
Якщо ж ти млiєш, слухаючи це,
Чому ж ти, блять, не любиш Україну?!

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
наверх